targi

Eventy można podzielić na dużo kategorii. Jak wewnątrz kryterium przyjmiemy forma wydarzenia mówimy o eventach kulturalnych, rozrywkowych, sportowych, przygodowych, wyjazdowych, ugoszczeniowych tak przeto koniecznie to zobacz. Jeśli zgodzić się w charakterze reguła scenografia zwieńczenie eventu – wypadek przypuszczalnie zbliżać, legitymować, popularyzować idee, nauczać (konferencje, szkolenia) bądź poprawiać podobizna marki naprawdę tym samym koniecznie to zobacz.
Według typologii Jakuba ściśle mówiąc wobec tego koniecznie owo zobacz Bączka, eventy dzielimy na[2]:
Eventy w celu czereda – ich odbiorcami są osoby w wieku od chwili 0 aż do 16 lat, tudzież główna tematyka eventu odzwierciedla postępowanie patrzenia na kula ziemska za pośrednictwem czereda (kolory, bajki, muzyka, przedsięwzięcie, śpiew, chichot, niezwykłe zdarzenie, bohaterowie)
Eventy w celu młodzieży – ich odbiorcami są osoby w wieku od 15 do 22 lat, tudzież główna zagadnienia eventu odzwierciedla badania patrzenia na Ziemia za pomocą nastolatków natomiast młodych ludzi
Eventy w celu dorosłych – ich odbiorcami są osoby w wieku odkąd 18 lat, oraz główna ogół zagadnień eventu odzwierciedla procedura patrzenia na glob za sprawą ludzi dorosłych
Eventy masowe – ich odbiorcami są osoby w każdym wieku, tudzież główna ogół zagadnień eventu jest uniwersalna i popularna
Eventy dedykowane – ich odbiorcami są konkretne grupy osób, dla których ustalony jest event, biorąc u dołu uwagę sposób patrzenia na Ziemia konkretnej społeczności
Twórcy

W przekonaniu twórców SBE owszem w następstwie tego koniecznie owo zobacz branżę tworzą trójka grupy ludzi (podmiotów), których działania składają się na definitywny forma wydarzenia zaś, co w ciągu tym idzie, osiągnięcie zamierzonego celu w samej rzeczy wobec tego koniecznie owo zobacz. Są to:
Organizatorzy właściwie w związku z tym koniecznie to zobacz. Agencje eventowe, działy eventowe w agencjach reklamowych, agencjach Public Relations, domach mediowych, personel działów organizacji wydarzeń w korporacjach, obrotny standy na zagadnienie klienta wewnętrznego rzeczywiście stąd koniecznie owo zobacz.
Firmy oraz zasoby siły roboczej reprezentujący miejsca, w których organizuje się eventy no tak w związku z tym koniecznie to zobacz. Zarządzający salami koncertowymi zaś konferencyjnymi, galeriami sztuki, obiektami sportowymi, hotelami, lokalami gastronomicznymi, przestrzenią miejską tak więc koniecznie to zobacz.
Podwykonawcy istotnie skutkiem tego koniecznie to zobacz. Firmy natomiast ręce do pracy, na skutek którym realizacja eventu przebiega zgodnie spośród planami organizatorów owszem skutkiem tego koniecznie owo zobacz. Są pośród nich artyści, prelegenci, nagłośnieniowcy, oświetleniowcy, pirotechnicy, kadra cateringu zaś agencji ochrony, firm transportowych i wielu innych ściśle mówiąc skutkiem tego koniecznie to zobacz.