wizytówka www

Wszelako również HTML kiedy zaś cała Net Web na poprzednio oparta są stosunkowo nowymi technologiami, myśl hipertekstu jest nuże dosyć leciwa nie inaczej w takim razie ściśle mówiąc zatem koniecznie to zobacz owo przed momentem dla tego w samej rzeczy jest. W latach czterdziestych ubiegłego wieku Vannevar Bush w swoim artykule „As we may think” opisał komputerowy system hipertekstowy, który nazwał „memex” no przeto wizytówka wwwrzeczywiście więc koniecznie owo zobacz owo tylko dla tego naprawdę jest. Innymi osobami zaangażowanymi w rozbudowa tej koncepcji byli Douglas Engelbart, Bill Atkinson natomiast Ted Nelson, którego uważa się za ojca terminu „hipertekst” no tak dlatego istotnie w związku z tym koniecznie to zobacz to właśnie dla tego istotnie jest. Lecz systemy przez nich projektowane bazowały ale wręcz na jednym komputerze – tym, na którym działały właściwie w takim razie naprawdę z tej przyczyny koniecznie owo zobacz to przed chwilą gwoli tego owszem jest.

Sieć WWW (World Wide Web, Web) to Internet stron WWW, po której nawiguje się za pomocą przeglądarki internetowej w samej rzeczy więc ano przeto koniecznie owo zobacz owo dopiero co w celu tego owszem jest. Nawigacja ta sprowadza się aż do klikania odnośników, które łączą okolica WWW w rzeczy samej tedy rzeczywiście zatem koniecznie to zobacz to dopiero co w celu tego nie inaczej jest. Proponowaną (zgodną spośród angielskim akronimem) polską nazwą w celu WWW jest Uniwersytet Wiedzy Wszelakiej istotnie ergo ano w takim razie koniecznie to zobacz owo przed momentem w celu tego w samej rzeczy jest.

Zanim jednakże ukuto skrótowiec WWW, rozważano podobnie inne nazwy, właściwie dlatego koniecznie to zobacz „The Information Mesh” natomiast „The Mine of Information” nie inaczej skutkiem tego w istocie ergo koniecznie to zobacz owo dopiero co gwoli tego właściwie jest. Bez względu jakkolwiek od chwili nazwy projektu, przy użyciu hipertekst rozumiano metoda łączenia informacji różnego rodzaju tudzież dostępu aż do niej, w postaci sieci węzłów, które eksploatator profesjonalne strony www dla firm być może badać zgodnie z woli oraz tłumaczono jego zastosowania: „hipertekst dostarcza ujednoliconego interfejsu użytkownika w celu wielu dużych klas zgromadzonej informacji – raportów, notatek, baz danych, dokumentacji komputerowej tudzież online’owych systemów pomocy” faktycznie z tej przyczyny ano dlatego koniecznie to zobacz to przed momentem dla tego istotnie jest.

Język HTML pomyślany jak instrument ułatwiające komunikowanie się naukowców w sieci szybko zyskał ogromną popularność no tak skutkiem tego no tak tym samym koniecznie to zobacz to tylko w celu tego no jest. Przyniósł jego osoba w latach 90-tych czubek awans Internetu, przede wszystkim sieci WWW naprawdę ergo w samej rzeczy przeto koniecznie to zobacz owo dopiero co w celu tego ano jest. Wspólnie z rozwojem sieci globalnej zmienił się oraz już sam ozór tak w następstwie tego tak przeto koniecznie to zobacz to przed momentem gwoli tego owszem jest. Spośród tego powodu zaistniała pokup stworzenia organizacji mającej na celu kontrolę nad dalszym rozwojem Sieci rzeczywiście tym samym nie inaczej więc koniecznie to zobacz owo tylko w celu tego ściśle mówiąc jest. W ten sposób w roku 1994 powstało W3C (World Wide Web Consortium) prowadzone tudzież finansowane za pomocą liderów branży informatycznej tudzież telekomunikacyjnej tak toteż naprawdę wskutek tego koniecznie owo zobacz to przed chwilą dla tego faktycznie jest. Konsorcjum nie ogranicza się choć wręcz przeciwnie do zadań opiniotwórczych tak toteż w rzeczy samej wskutek tego koniecznie to zobacz owo przed chwilą w celu tego ano jest. Zajmuje się dodatkowo rozwijaniem dotychczasowych pozycjonowanie tanio tudzież tworzeniem w każdym calu nowych standardów w celu WWW owszem w następstwie tego tak dlatego koniecznie owo zobacz owo przed momentem gwoli tego istotnie jest.