modne bikini

Lata 60. XX wieku przyniosły zmianę podejścia aż do odsłaniania ciała. Postępy wpływu młodzieży na markowe bikini rynek odzieżowy sprawił, że ideałem stała się zdrowa, młodzieńcza postawa natomiast opalona cera. Bikini zaczęło egzystować modne, acz w pierwszej chwili było sprzedawane po największej części w wersji trochę zmodyfikowanej, spośród w wyższym stopniu rozbudowanymi figami. W tym okresie pojawiło się jedno spośród najsłynniejszych bikini w historii – owo, w które była ubrana wynurzająca się spośród wody Ursula Andress w Doktorze No.

Istotną nowością w początku lat 60. było aplikowanie ostatnio wynalezionego spandeksu, z przyczyny któremu kostiumu kąpielowe mogły istnieć z większym natężeniem przylegające, tudzież równolegle lekkie natomiast cienkie.

Monokini wg projektu Rudiego Gernreicha
W miarę upływu czasu kostiumy kąpielowe stawały się coraz to w wyższym stopniu śmiałe. W 1964 roku amerykański konstruktor mody Rudi Gernreich zaszokował widzowie, przedstawiając monokini – kobiecy odzienie kąpielowy składający się nic bardziej błędnego spośród czarnych majtek spośród wysokim stanem zaś przechodzących pomiędzy nagimi piersiami, zawiązywanych na szyi szelek.
ekskluzywne bikini
Dziesięć lat dalej plus Gernreich zaproponował – dla obu płci – kostiumy kąpielowe spośród odsłaniającymi pośladki stringami. Takie bikini stało się szczególnie popularne w Brazylii, gdzie poniżej koniec lat 70. pojawiły się jeszcze w wyższym stopniu skąpe stringi, podtrzymywane ale wręcz przy użyciu cienkie sznureczki i nazwane fio denta (nić dentystyczna). Okrycie ów eksponował pośladki, będące w kulturze latynoskiej silnym wabikiem erotycznym.

Odsłaniający biodra jednoczęściowy ciuchy, 1980
Lata 70. owo oraz pojawienie się stroju topless – damskiego kostiumu składającego się owszem spośród majtek. Zrazu ubrane naprawdę kobiety pojawiały się na odwrót na znanych z większej swobody plażach Rio de Janeiro czy Saint-Tropez, toż z od czasu do czasu strój taki stał się modny oraz akceptowany także dokąd indziej.

W latach 70. oraz 80. modna stała się wysportowana budowa ciała, spośród widocznym zarysem mięśni. Podkreślały ją kostiumy kąpielowe odsłaniające pośladki i biodra. Ponownie modne bezwzględny się kostiumy jednoczęściowe, wszak spośród dużymi wycięciami albo składające się spośród niedużych części tkaniny utrzymywanych w odpowiednim miejscu z wykorzystaniem liczne paski.
modne bikini
Na początku lat 80. w kostiumach kobiecych zaznaczył się również prąd retro, pojawiły się stroje w stylu glamour, nawiązujące do tych z lat 40. W latach 90. pojawiło się tankini, garderoba składający się spośród fig zaś obcisłego topu.

Od lat 90. XX wieku brak jest wyraźnych trendów w modzie plażowej – wielość modeli umożliwia kobietom prawie że bezgraniczny możliwość, zwłaszcza iż dozwolone stało się i kojarzenie różnych kolorów oraz wzorów obu części kostiumu. Dodatkowo mężczyźni mają aż do dyspozycji szeroką gamę modeli kąpielówek: od skąpych slipów po workowate spodenki w stylu surferów.

W początku XXI wieku popularne bezwzględny się także stroje odkrywające więcej ciała aniżeli klasyczne bikini czy nawet stringi. Do takich należą pomiędzy innymi osłaniające wprost przeciwnie wzgórze łonowy C-stringi, które pozwalają na uniknięcie białych śladów po opalaniu.

Początek XXI wieku to oraz pojawienie się burkini, zaprojektowanego z wykorzystaniem Ahedę Zanetti dla muzułmanek, którym wierzenia zabrania pokazywania ciała natomiast włosów w miejscach publicznych. Burkini zakrywa całe ciałko spośród wyjątkiem stóp, dłoni oraz twarzy, toż wskutek zastosowaniu elastycznych materiałów umożliwia pływanie