markowe bikini

Lata 60. XX wieku przyniosły zmianę podejścia aż do odsłaniania ciała. Przebieg wpływu młodzieży na markowe stroje kąpielowe jednoczęściowe jarmark tkaninowy sprawił, iż ideałem stała się zdrowa, młodzieńcza postawa i opalona karnacja. Bikini zaczęło być modne, chociaż z początku było sprzedawane głównie w wersji nieco zmodyfikowanej, z w wyższym stopniu rozbudowanymi figami. W tym okresie pojawiło się jedno spośród najsłynniejszych bikini w historii – owo, w które była ubrana wynurzająca się spośród wody Ursula Andress w Doktorze No.

Istotną nowością w początku lat 60. było używanie ostatnio wynalezionego spandeksu, z racji któremu kostiumu kąpielowe mogły egzystować z większym natężeniem przylegające, zaś jednocześnie lekkie i cienkie.

Monokini wg projektu Rudiego Gernreicha
W miarę upływu czasu kostiumy kąpielowe stawały się raz za razem bardziej śmiałe. W 1964 roku jankeski projektant mody Rudi Gernreich zaszokował publika, przedstawiając monokini – niewieści konfekcja kąpielowy składający się wprost przeciwnie spośród czarnych majtek spośród wysokim stanem natomiast przechodzących pomiędzy nagimi piersiami, zawiązywanych na szyi szelek.
markowe bikini
Dziesięć lat potem również Gernreich zaproponował – gwoli obu płci – kostiumy kąpielowe z odsłaniającymi pośladki stringami. Takie bikini stało się przede wszystkim popularne w Brazylii, dokąd pod spodem koniec lat 70. pojawiły się coraz w wyższym stopniu skąpe stringi, podtrzymywane lecz wciąż za sprawą cienkie sznureczki natomiast nazwane fio denta (nić dentystyczna). Odzież ten eksponował pośladki, będące w kulturze latynoskiej silnym wabikiem erotycznym.

Odsłaniający biodra jednoczęściowy kostium, 1980
Lata 70. to także pojawienie się stroju topless – damskiego kostiumu składającego się lecz z majtek. W pierwszej chwili ubrane ano kobiety pojawiały się lecz na znanych spośród większej swobody plażach Rio de Janeiro azaliż Saint-Tropez, wszak spośród niekiedy kreacja taki stał się uznany natomiast akceptowany także dokąd indziej.

W latach 70. a 80. modna stała się wysportowana postawa, z widocznym zarysem mięśni. Podkreślały ją kostiumy kąpielowe odsłaniające pośladki natomiast biodra. Znów modne nieporuszony się kostiumy jednoczęściowe, tymczasem z dużymi wycięciami czy też składające się z niedużych części tkaniny utrzymywanych w odpowiednim miejscu za sprawą liczne paski.
markowe bikini
Na początku lat 80. w kostiumach kobiecych zaznaczył się także kierunek retro, pojawiły się stroje w stylu glamour, nawiązujące do tych z lat 40. W latach 90. pojawiło się tankini, kreacja składający się spośród fig i obcisłego topu.

Od lat 90. XX wieku brak jest wyraźnych trendów w modzie plażowej – pluralizm modeli umożliwia kobietom niemal niezliczony alternatywa, w zasadzie iż dozwolone stało się plus łączenie różnych kolorów tudzież wzorów obu części kostiumu. Oraz mężczyźni mają do dyspozycji szeroką gamę modeli kąpielówek: od momentu skąpych slipów po workowate spodenki w stylu surferów.

W początku XXI wieku popularne bezwzględny się także stroje odkrywające więcej ciała aniżeli klasyczne bikini jednakowoż nawet stringi. Do takich należą między innymi osłaniające nic bardziej błędnego górka łonowy C-stringi, które pozwalają na uniknięcie białych śladów po opalaniu.

Początek XXI wieku owo oraz pojawienie się burkini, zaprojektowanego dzięki Ahedę Zanetti w celu muzułmanek, którym teizm zabrania pokazywania ciała tudzież włosów w miejscach publicznych. Burkini zakrywa całe cielsko z wyjątkiem stóp, dłoni zaś twarzy, pomimo tego wskutek zastosowaniu elastycznych materiałów umożliwia pływanie