ekskluzywne bikini

Lata 60. XX wieku przyniosły zmianę podejścia aż do odsłaniania ciała. Wzrost wpływu młodzieży na markowe stroje kąpielowe jednoczęściowe giełda odzieżowy sprawił, iż ideałem stała się zdrowa, młodzieńcza postura oraz opalona karnacja. Bikini zaczęło istnieć modne, tymczasem z początku było sprzedawane po największej części w wersji ileś zmodyfikowanej, spośród z większym natężeniem rozbudowanymi figami. W tym okresie pojawiło się jedno z najsłynniejszych bikini w historii – owo, w które była ubrana wynurzająca się spośród wody Ursula Andress w Doktorze No.

Istotną nowością w początku lat 60. było aplikowanie niedawno wynalezionego spandeksu, wskutek któremu kostiumu kąpielowe mogły egzystować bardziej przylegające, i równocześnie lekkie natomiast cienkie.

Monokini wg projektu Rudiego Gernreicha
W miarę upływu czasu kostiumy kąpielowe stawały się raz po raz bardziej śmiałe. W 1964 roku amerykański projektant mody Rudi Gernreich zaszokował słuchacze, przedstawiając monokini – kobiecy konfekcja kąpielowy składający się wprost przeciwnie spośród czarnych majtek spośród wysokim stanem natomiast przechodzących pośrodku nagimi piersiami, zawiązywanych na szyi szelek.
modne bikini
Dziesięć lat w przyszłości plus Gernreich zaproponował – gwoli obu płci – kostiumy kąpielowe z odsłaniającymi pośladki stringami. Takie bikini stało się przede wszystkim popularne w Brazylii, gdzie poniżej wystarczy lat 70. pojawiły się coraz z większym natężeniem skąpe stringi, podtrzymywane ale wręcz dzięki cienkie sznureczki i nazwane fio denta (nić dentystyczna). Kostium ów eksponował pośladki, będące w kulturze latynoskiej silnym wabikiem erotycznym.

Odsłaniający biodra jednoczęściowy odzienie, 1980
Lata 70. to plus pojawienie się stroju topless – damskiego kostiumu składającego się lecz wciąż z majtek. Z początku ubrane istotnie kobiety pojawiały się na odwrót na znanych z większej swobody plażach Rio de Janeiro azaliż Saint-Tropez, atoli spośród nieraz okrycie taki stał się znany natomiast akceptowany plus gdzie indziej.

W latach 70. zaś 80. modna stała się wysportowana postawa, z widocznym zarysem mięśni. Podkreślały ją kostiumy kąpielowe odsłaniające pośladki oraz biodra. Jeszcze raz modne niewzruszony się kostiumy jednoczęściowe, natomiast z dużymi wycięciami czy też składające się z niedużych części tkaniny utrzymywanych w odpowiednim miejscu przez liczne paski.
modne bikini
Na początku lat 80. w kostiumach kobiecych zaznaczył się też styl retro, pojawiły się stroje w stylu glamour, nawiązujące aż do tych spośród lat 40. W latach 90. pojawiło się tankini, ubranie składający się spośród fig a obcisłego topu.

Od lat 90. XX wieku absencja jest wyraźnych trendów w modzie plażowej – wielość modeli umożliwia kobietom w pewnym sensie nieprzebrany opcja, głównie iż dozwolone stało się oraz kojarzenie różnych kolorów oraz wzorów obu części kostiumu. Także mężczyźni mają do dyspozycji szeroką gamę modeli kąpielówek: od czasu skąpych slipów po workowate spodenki w stylu surferów.

W początku XXI wieku popularne niewzruszony się również stroje odkrywające więcej ciała niż klasyczne bikini czy nawet stringi. Do takich należą pomiędzy innymi osłaniające owszem pagórek łonowy C-stringi, które pozwalają na uniknięcie białych śladów po opalaniu.

Początek XXI wieku owo także pojawienie się burkini, zaprojektowanego przez Ahedę Zanetti dla muzułmanek, którym teizm zabrania pokazywania ciała oraz włosów w miejscach publicznych. Burkini zakrywa całe ciało z wyjątkiem stóp, dłoni tudzież twarzy, jednakże z przyczyny zastosowaniu elastycznych materiałów umożliwia pływanie