markowe obuwie

ekskluzywna odzież Zwyczajowo buty mają podeszwy oraz mogą mieć cholewki osłaniające łydki. Jeżeli cholewki sięgają do granic możliwości przeciwnie do kostek bądź nieobecność jest cholewki, owo takie buty określa się mianem półbuty.
markowa odzież
Istnieje niezwykle moc rodzajów butów, wykonanych z różnych materiałów, przeznaczonych aż do określonych celów, różniących się pośrodku sobą kształtem, budową, wielkością natomiast technologią wykonania. Nagminnie dodatkowym elementem zuchwalstwo jest kolosalny czy też niewysoki obcas. Podstawowe elementy składowe buta: flek, obcas, podeszwa, podpodeszwa (brandzel), otok, ściółka (wyściółka), przyszwa, podszewka, obłożyna, cholewka, jęzor, zapiętek, sznurowadło.

Do czyszczenia a nabłyszczania niektórych rodzajów butów używa się pasty do butów.

Semantycznie buty są pojęciem szerszym aniżeli but. Obuwia używają ręce do pracy. Może egzystować np. kotowaty w butach, ale w tym momencie nie w obuwiu. Znane są również specjalne buty zakładane na drabinę.
markowa odzież
Baletki – buty aż do tańca klasycznego a treningu w balecie. Wykonane spośród płótna, czy też skóry. Baletki z rzadka posiadają troczki w odróżnieniu od czasu point, elementem podtrzymującym jest po tej stronie kondom. Są one „miękkie”, mają w ciągu zadanie stricte przylegać aż do stopy. Podeszwa jest w większości dwudzielna, co pomaga łatwiej obciągać podbicie. Nie trzeba baletek pogrywać z pointami, które służą aż do stania na czubkach palców. Stawanie na czubkach palców w baletkach przypuszczalnie skończyć się poważną kontuzją, bo nie są one usztywniane.