markowa odzież

markowa odzież Zazwyczaj buty mają podeszwy zaś mogą być wyposażonym cholewki osłaniające łydki. Jeżeli cholewki sięgają maksymalnie lecz aż do kostek albo nieobecność jest cholewki, to takie buty określa się mianem półbuty.
ekskluzywna odzież
Istnieje bardzo mnóstwo rodzajów butów, wykonanych spośród różnych materiałów, przeznaczonych aż do określonych celów, różniących się pomiędzy sobą kształtem, budową, wielkością oraz technologią wykonania. Częstokroć dodatkowym elementem arogancja jest kolosalny lub niski obcas. Podstawowe elementy składowe buta: flek, obcas, podeszwa, podpodeszwa (brandzel), otok, ściółka (wyściółka), przyszwa, podszewka, obłożyna, cholewka, narząd smaku, zapiętek, sznurowadło.

Do czyszczenia a nabłyszczania niektórych rodzajów butów używa się pasty aż do butów.

Semantycznie buty są pojęciem szerszym aniżeli obuwie. Obuwia używają kadry. Prawdopodobnie egzystować np. kotowaty w butach, natomiast już nie w obuwiu. Znane są też specjalne buty zakładane na drabinę.
ekskluzywna odzież
Baletki – buty do tańca klasycznego a treningu w balecie. Wykonane z płótna, lub skóry. Baletki nieczęsto posiadają troczki w odróżnieniu od czasu point, elementem podtrzymującym jest po tej stronie gumka. Są one „miękkie”, mają w ciągu misja precyzyjnie przylegać do stopy. Podeszwa jest w większości dwudzielna, co pomaga łatwiej obciągać podszycie. Nie trzeba baletek bałamucić spośród pointami, które służą aż do stania na czubkach palców. Stawanie na czubkach palców w baletkach przypadkiem skończyć się poważną kontuzją, jako że nie są one usztywniane.