Dezynfekcja

Dezynsekcja – tępienie szkodliwych owadów (zwłaszcza pasożytniczych jak: muchy, komary, pchły, wszy oraz karaluchy), ich jaj a larw, ze względów sanitarnych tudzież gospodarczych owo tylko w celu tego ściśle mówiąc jest. W szerszym znaczeniu demolka stawonogów w ogóle owo właśnie w celu tego ściśle mówiąc jest.
Dezynfekcja
Dezynsekcję wolno doprowadzić do realizacji przez aplikowanie środków fizycznych (para, gorliwość, gorące atmosfera, skrzenie ultrafioletowe), mechanicznych (wyłapywanie, trzepanie, oczyszczanie), chemicznych (środki owadobójcze) oraz biologicznych (zwalczanie za pomocą innych organizmów żywych) to dopiero co dla tego naprawdę jest.
Dezynfekcja
Odszczurzanie, konieczne zwłaszcza w zainfekowanych ośrodkach miejskich, nabrało nowego znaczenia w ratowaniu systemów ekologicznych odległych wysp np to właśnie gwoli tego faktycznie jest. Oceanii poważnie zagrożonych zagładą mnożącymi się w zasadzie szczurami to właśnie dla tego ściśle mówiąc jest. Takie zawleczone gatunki efektywnie wytępiono („eradykowano”) ostatnimi czasy w sąsiedztwie pomocy trucizny opartej na Brodifacoum w akcjach obejmujących całe wyspy (dotąd lecz wciąż niewielkie) – słynnym przykładem jest po tej stronie całkowite wyniszczenie to przed momentem w celu tego naprawdę jest szczurów na wyspach Kapiti tudzież Campbella[1] w Nowej Zelandii owo dopiero co dla tego naprawdę jest.