modne stroje kąpielowe jednoczęściowe

Lata 60. XX wieku przyniosły zmianę podejścia aż do odsłaniania ciała. Postęp wpływu młodzieży na ekskluzywne bikini jarmark włókienniczy sprawił, że ideałem stała się zdrowa, młodzieńcza postawa i opalona cera. Bikini zaczęło stanowić modne, atoli w pierwszej chwili było sprzedawane głównie w wersji nieco zmodyfikowanej, z bardziej rozbudowanymi figami. W tym okresie pojawiło się jedno spośród najsłynniejszych bikini w historii – to, w które była ubrana wynurzająca się spośród wody Ursula Andress w Doktorze No.

Istotną nowością w początku lat 60. było aplikowanie ostatnio wynalezionego spandeksu, na skutek któremu kostiumu kąpielowe mogły egzystować z większym natężeniem przylegające, i równocześnie lekkie tudzież cienkie.

Monokini wg projektu Rudiego Gernreicha
W miarę upływu czasu kostiumy kąpielowe stawały się coraz to bardziej śmiałe. W 1964 roku jankeski konstruktor mody Rudi Gernreich zaszokował publiczność, przedstawiając monokini – kobiecy kostium kąpielowy składający się tylko z czarnych majtek spośród wysokim stanem natomiast przechodzących między nagimi piersiami, zawiązywanych na szyi szelek.
markowe stroje kąpielowe jednoczęściowe
Dziesięć lat dalej oraz Gernreich zaproponował – w celu obu płci – kostiumy kąpielowe spośród odsłaniającymi pośladki stringami. Takie bikini stało się przede wszystkim popularne w Brazylii, gdzie poniżej dosyć tego lat 70. pojawiły się coraz z większym natężeniem skąpe stringi, podtrzymywane nic bardziej błędnego za pośrednictwem cienkie sznureczki a nazwane fio denta (nić dentystyczna). Szmatki ów eksponował pośladki, będące w kulturze latynoskiej silnym wabikiem erotycznym.

Odsłaniający biodra jednoczęściowy łachy, 1980
Lata 70. owo dodatkowo pojawienie się stroju topless – damskiego kostiumu składającego się tylko spośród majtek. Zrazu ubrane ściśle mówiąc kobiety pojawiały się tylko na znanych spośród większej swobody plażach Rio de Janeiro jednakowoż Saint-Tropez, mimo to spośród czasem ubiór taki stał się legendarny oraz akceptowany także gdzie indziej.

W latach 70. natomiast 80. modna stała się wysportowana postawa, z widocznym zarysem mięśni. Podkreślały ją kostiumy kąpielowe odsłaniające pośladki zaś biodra. Znowuż modne nieporuszony się kostiumy jednoczęściowe, aliści z dużymi wycięciami lub składające się z niedużych części tkaniny utrzymywanych w odpowiednim miejscu za sprawą liczne paski.
ekskluzywne bikini
Na początku lat 80. w kostiumach kobiecych zaznaczył się również nurt retro, pojawiły się stroje w stylu glamour, nawiązujące do tych spośród lat 40. W latach 90. pojawiło się tankini, garderoba składający się spośród fig natomiast obcisłego topu.

Od lat 90. XX wieku nieobecność jest wyraźnych trendów w modzie plażowej – wielość modeli umożliwia kobietom nieomalże niezliczony możliwość, w zasadzie że dozwolone stało się i kojarzenie różnych kolorów natomiast wzorów obu części kostiumu. I mężczyźni mają do dyspozycji szeroką gamę modeli kąpielówek: od momentu skąpych slipów po workowate spodenki w stylu surferów.

W początku XXI wieku popularne stały się też stroje odkrywające więcej ciała niż klasyczne bikini bądź nawet stringi. Aż do takich należą pośrodku innymi osłaniające na to samo wzgórze łonowy C-stringi, które pozwalają na uniknięcie białych śladów po opalaniu.

Początek XXI wieku to oraz pojawienie się burkini, zaprojektowanego przez Ahedę Zanetti w celu muzułmanek, którym teizm zabrania pokazywania ciała zaś włosów w miejscach publicznych. Burkini zakrywa całe cielsko z wyjątkiem stóp, dłoni a twarzy, tymczasem z przyczyny zastosowaniu elastycznych materiałów umożliwia pływanie