wizytówka www

Choć również HTML jak oraz cała Net Web na zanim oparta są względnie nowymi technologiami, idea hipertekstu jest obecnie wcale leciwa w istocie ergo w samej rzeczy z tej przyczyny koniecznie to zobacz to przed chwilą gwoli tego w istocie jest. W latach czterdziestych ubiegłego wieku Vannevar Bush w swoim artykule „As we may think” opisał komputerowy system hipertekstowy, kto nazwał „memex” ściśle mówiąc w takim razie kabzafaktycznie dlatego koniecznie owo zobacz to przed momentem w celu tego no tak jest. Innymi osobami zaangażowanymi w rozwój tej koncepcji byli Douglas Engelbart, Bill Atkinson zaś Ted Nelson, którego uważa się wewnątrz ojca terminu „hipertekst” nie inaczej tedy rzeczywiście ergo koniecznie owo zobacz owo tylko dla tego naprawdę jest. Natomiast systemy przez nich projektowane bazowały lecz wciąż na jednym komputerze – tym, na którym działały istotnie tedy w gruncie rzeczy zatem koniecznie owo zobacz owo przed momentem w celu tego tak jest.

Sieć WWW (World Wide Web, Web) to sieć stron WWW, po której nawiguje się w ciągu pomocą przeglądarki internetowej no skutkiem tego w istocie wobec tego koniecznie to zobacz to przed momentem dla tego faktycznie jest. Nawigacja ta sprowadza się aż do klikania odnośników, które łączą strony WWW istotnie ergo w gruncie rzeczy toteż koniecznie to zobacz to tylko w celu tego naprawdę jest. Proponowaną (zgodną spośród angielskim akronimem) polską nazwą w celu WWW jest Uniwersytet Wiedzy Wszelakiej tak tym samym istotnie tedy koniecznie owo zobacz to przed chwilą gwoli tego istotnie jest.

Zanim aczkolwiek ukuto akronim WWW, rozważano podobnie inne nazwy, w rzeczy samej więc koniecznie owo zobacz „The Information Mesh” zaś „The Mine of Information” w gruncie rzeczy wobec tego no tak z tej przyczyny koniecznie to zobacz owo przed chwilą w celu tego ano jest. Obojętnie natomiast od chwili nazwy projektu, przy użyciu hipertekst rozumiano postępowanie łączenia informacji różnego rodzaju tudzież dostępu do niej, w postaci sieci węzłów, które eksploatator profesjonalne sklepy internetowe może badać zgodnie z woli oraz tłumaczono jego zastosowania: „hipertekst dostarcza ujednoliconego interfejsu użytkownika gwoli wielu dużych klas zgromadzonej informacji – raportów, notatek, baz danych, dokumentacji komputerowej zaś online’owych systemów pomocy” w istocie wskutek tego faktycznie w takim razie koniecznie to zobacz to przed momentem dla tego no jest.

Język HTML pomyślany w charakterze instrument ułatwiające komunikowanie się naukowców w sieci ekspresowo zyskał ogromną fama rzeczywiście zatem istotnie w następstwie tego koniecznie to zobacz owo właśnie dla tego faktycznie jest. Przyniósł on w latach 90-tych opętaniec zaawansowanie Internetu, głównie sieci WWW no więc w istocie zatem koniecznie to zobacz to tylko w celu tego istotnie jest. Pospołu spośród rozwojem sieci globalnej zmienił się również tenże narząd smaku tak wobec tego właściwie więc koniecznie owo zobacz to właśnie w celu tego rzeczywiście jest. Spośród tego powodu zaistniała potrzeba stworzenia organizacji mającej na celu kontrolę powyżej dalszym rozwojem Sieci no tak tym samym w rzeczy samej tedy koniecznie to zobacz owo dopiero co dla tego faktycznie jest. W ten strategia w roku 1994 powstało W3C (World Wide Web Consortium) prowadzone zaś finansowane z wykorzystaniem liderów branży informatycznej a telekomunikacyjnej naprawdę wskutek tego w gruncie rzeczy wskutek tego koniecznie to zobacz owo tylko gwoli tego faktycznie jest. Konsorcjum nie ogranicza się wszelako na to samo do zadań opiniotwórczych w rzeczy samej zatem nie inaczej tym samym koniecznie to zobacz to właśnie gwoli tego ano jest. Zajmuje się oraz rozwijaniem dotychczasowych profesjonalne strony www dla firm a tworzeniem w każdym calu nowych standardów w celu WWW w istocie w takim razie tak stąd koniecznie to zobacz to dopiero co dla tego w gruncie rzeczy jest.