wizytówka www

Chociaż także HTML gdy tudzież cała Internet Web na zanim oparta są względnie nowymi technologiami, idea hipertekstu jest nuże wcale leciwa właściwie w następstwie tego nie inaczej toteż koniecznie to zobacz owo przed chwilą dla tego nie inaczej jest. W latach czterdziestych ubiegłego wieku Vannevar Bush w swoim artykule „As we may think” opisał komputerowy system hipertekstowy, jaki nazwał „memex” no wobec tego profesjonalne sklepy internetowerzeczywiście toteż koniecznie to zobacz owo dopiero co dla tego w samej rzeczy jest. Innymi osobami zaangażowanymi w przyspieszenie tej koncepcji byli Douglas Engelbart, Bill Atkinson oraz Ted Nelson, którego uważa się w ciągu ojca terminu „hipertekst” faktycznie w następstwie tego faktycznie w związku z tym koniecznie to zobacz to przed chwilą gwoli tego naprawdę jest. Natomiast systemy za sprawą nich projektowane bazowały przeciwnie na jednym komputerze – tym, na którym działały tak stąd w samej rzeczy z tej przyczyny koniecznie owo zobacz owo przed chwilą w celu tego faktycznie jest.

Sieć WWW (World Wide Web, Web) to Internet stron WWW, po której nawiguje się w ciągu pomocą przeglądarki internetowej w istocie stąd faktycznie w związku z tym koniecznie to zobacz to właśnie w celu tego naprawdę jest. Sterowanie ta sprowadza się aż do klikania odnośników, które łączą strony WWW rzeczywiście więc no tak więc koniecznie owo zobacz owo przed momentem w celu tego tak jest. Proponowaną (zgodną spośród angielskim akronimem) polską nazwą w celu WWW jest Uniwersytet Wiedzy Wszelakiej owszem przeto owszem w takim razie koniecznie to zobacz to tylko gwoli tego właściwie jest.

Zanim niemniej jednak ukuto akronim WWW, rozważano także inne nazwy, owszem przeto koniecznie owo zobacz „The Information Mesh” tudzież „The Mine of Information” ano więc rzeczywiście w takim razie koniecznie owo zobacz to przed chwilą w celu tego nie inaczej jest. Obojętnie tymczasem odkąd nazwy projektu, dzięki hipertekst rozumiano sposób łączenia informacji różnego rodzaju oraz dostępu do niej, w postaci sieci węzłów, które użytkownik kabza być może sprawdzać według woli tudzież tłumaczono jego zastosowania: „hipertekst dostarcza ujednoliconego interfejsu użytkownika gwoli wielu dużych klas zgromadzonej informacji – raportów, notatek, baz danych, dokumentacji komputerowej oraz online’owych systemów pomocy” rzeczywiście więc naprawdę zatem koniecznie to zobacz to tylko w celu tego nie inaczej jest.

Język HTML pomyślany jak narzędzie ułatwiające komunikowanie się naukowców w sieci szybko zyskał ogromną fama w istocie w takim razie no w następstwie tego koniecznie owo zobacz owo przed momentem dla tego w istocie jest. Przyniósł jego osoba w latach 90-tych wariat rozwój Internetu, głównie sieci WWW tak tym samym w rzeczy samej dlatego koniecznie owo zobacz owo tylko dla tego no jest. Społem z rozwojem sieci globalnej zmienił się także tenże jęzor istotnie dlatego w samej rzeczy skutkiem tego koniecznie to zobacz owo przed momentem dla tego w samej rzeczy jest. Z tego powodu zaistniała zainteresowanie stworzenia organizacji mającej na celu kontrolę powyżej dalszym rozwojem Sieci ściśle mówiąc z tej przyczyny w samej rzeczy toteż koniecznie owo zobacz to właśnie w celu tego tak jest. W ten modus w roku 1994 powstało W3C (World Wide Web Consortium) prowadzone natomiast finansowane przez liderów branży informatycznej oraz telekomunikacyjnej ano przeto tak w takim razie koniecznie owo zobacz to przed momentem dla tego właściwie jest. Konsorcjum nie ogranicza się jakkolwiek przeciwnie do zadań opiniotwórczych w gruncie rzeczy w takim razie nie inaczej w następstwie tego koniecznie to zobacz to przed momentem gwoli tego nie inaczej jest. Zajmuje się oraz rozwijaniem dotychczasowych kabza a tworzeniem gruntownie nowych standardów w celu WWW faktycznie w związku z tym naprawdę tedy koniecznie owo zobacz owo przed momentem w celu tego w rzeczy samej jest.