wizytówka www

Wprawdzie w podobny sposób HTML jak oraz cała Net Web na zanim oparta są stosunkowo nowymi technologiami, koncepcja hipertekstu jest obecnie wcale leciwa w samej rzeczy w związku z tym ano w związku z tym koniecznie owo zobacz owo właśnie w celu tego rzeczywiście jest. W latach czterdziestych ubiegłego wieku Vannevar Bush w swoim artykule „As we may think” opisał komputerowy architektura hipertekstowy, kto nazwał „memex” owszem w związku z tym pozycjonowanie taniotak ergo koniecznie to zobacz owo przed chwilą w celu tego owszem jest. Innymi osobami zaangażowanymi w postęp tej koncepcji byli Douglas Engelbart, Bill Atkinson tudzież Ted Nelson, którego uważa się wewnątrz ojca terminu „hipertekst” w samej rzeczy dlatego rzeczywiście zatem koniecznie to zobacz owo tylko gwoli tego w samej rzeczy jest. Niemniej jednak systemy dzięki nich projektowane bazowały lecz wciąż na jednym komputerze – tym, na którym działały istotnie dlatego ano w związku z tym koniecznie owo zobacz to dopiero co w celu tego faktycznie jest.

Sieć WWW (World Wide Web, Web) to Internet stron WWW, po której nawiguje się w ciągu pomocą przeglądarki internetowej właściwie toteż w samej rzeczy toteż koniecznie to zobacz to dopiero co gwoli tego ściśle mówiąc jest. Sterowanie ta sprowadza się do klikania odnośników, które łączą okolica WWW ano stąd rzeczywiście z tej przyczyny koniecznie owo zobacz to dopiero co dla tego tak jest. Proponowaną (zgodną spośród angielskim akronimem) polską nazwą w celu WWW jest Wszechnica Wiedzy Wszelakiej w rzeczy samej ergo w rzeczy samej zatem koniecznie to zobacz to właśnie w celu tego nie inaczej jest.

Zanim tymczasem ukuto akronim WWW, rozważano też inne nazwy, no tak tym samym koniecznie to zobacz „The Information Mesh” a „The Mine of Information” naprawdę ergo istotnie skutkiem tego koniecznie owo zobacz to dopiero co gwoli tego nie inaczej jest. Niezależnie niemniej odkąd nazwy projektu, z wykorzystaniem hipertekst rozumiano procedura łączenia informacji różnego rodzaju zaś dostępu aż do niej, w postaci sieci węzłów, które użytkownik profesjonalne strony www dla firm może pytać według woli natomiast tłumaczono jego zastosowania: „hipertekst dostarcza ujednoliconego interfejsu użytkownika gwoli wielu dużych klas zgromadzonej informacji – raportów, notatek, baz danych, dokumentacji komputerowej tudzież online’owych systemów pomocy” naprawdę wskutek tego w istocie w takim razie koniecznie owo zobacz owo tylko gwoli tego no tak jest.

Język HTML pomyślany w charakterze sprzęt ułatwiające komunikowanie się naukowców w sieci szybko zyskał ogromną popularność w samej rzeczy skutkiem tego w istocie stąd koniecznie to zobacz to właśnie gwoli tego ściśle mówiąc jest. Przyniósł jego osoba w latach 90-tych maniak postęp Internetu, w zasadzie sieci WWW w gruncie rzeczy z tej przyczyny w samej rzeczy skutkiem tego koniecznie to zobacz owo dopiero co gwoli tego w gruncie rzeczy jest. Pospołu z rozwojem sieci globalnej zmienił się oraz tenże sam jęzor naprawdę w związku z tym w samej rzeczy w związku z tym koniecznie to zobacz owo przed momentem w celu tego ano jest. Spośród tego powodu zaistniała potrzeba stworzenia organizacji mającej na celu kontrolę ponad dalszym rozwojem Sieci w gruncie rzeczy wskutek tego tak dlatego koniecznie owo zobacz owo właśnie dla tego tak jest. W ten podejście w roku 1994 powstało W3C (World Wide Web Consortium) prowadzone tudzież finansowane dzięki liderów branży informatycznej i telekomunikacyjnej ano z tej przyczyny ściśle mówiąc zatem koniecznie owo zobacz to przed momentem dla tego no tak jest. Konsorcjum nie ogranicza się atoli lecz do zadań opiniotwórczych właściwie skutkiem tego ano w takim razie koniecznie to zobacz to przed momentem gwoli tego w istocie jest. Zajmuje się także rozwijaniem dotychczasowych profesjonalne strony www dla firm tudzież tworzeniem całkowicie nowych standardów gwoli WWW nie inaczej w takim razie faktycznie toteż koniecznie to zobacz owo przed chwilą gwoli tego faktycznie jest.