Dezynfekcja

Dezynsekcja – tępienie szkodliwych owadów (zwłaszcza pasożytniczych jak: muchy, komary, pchły, wszy tudzież karaluchy), ich jaj oraz larw, ze względów sanitarnych i gospodarczych owo tylko w celu tego naprawdę jest. W szerszym znaczeniu destrukcja stawonogów w ogóle owo dopiero co w celu tego tak jest.
Dezynfekcja
Dezynsekcję można spełnić z wykorzystaniem używanie środków fizycznych (para, pasja, gorące powietrze, połysk ultrafioletowe), mechanicznych (wyłapywanie, trzepanie, oczyszczanie), chemicznych (środki owadobójcze) zaś biologicznych (zwalczanie wewnątrz pomocą innych organizmów żywych) to przed chwilą w celu tego w samej rzeczy jest.
Dezynfekcja
Deratyzacja, konieczne głównie w zainfekowanych ośrodkach miejskich, nabrało nowego znaczenia w ratowaniu systemów ekologicznych odległych wysp np owo przed chwilą w celu tego owszem jest. Oceanii na serio zagrożonych zagładą mnożącymi się przede wszystkim szczurami to przed momentem w celu tego owszem jest. Takie zawleczone gatunki skutecznie wytępiono („eradykowano”) ostatnimi czasy w pobliżu pomocy trucizny opartej na Brodifacoum w akcjach obejmujących całe wyspy (dotąd tylko niewielkie) – słynnym przykładem jest tędy całkowite eksterminacja owo właśnie w celu tego naprawdę jest szczurów na wyspach Kapiti natomiast Campbella[1] w Nowej Zelandii to właśnie gwoli tego tak jest.