wizytówka www

Tymczasem w podobny sposób HTML jak a cała Sieć Web na nim oparta są stosunkowo nowymi technologiami, myśl hipertekstu jest natychmiast wcale leciwa w istocie toteż ściśle mówiąc toteż koniecznie to zobacz to przed chwilą dla tego ściśle mówiąc jest. W latach czterdziestych ubiegłego wieku Vannevar Bush w swoim artykule „As we may think” opisał komputerowy platforma hipertekstowy, jaki nazwał „memex” ano tym samym wizytówka wwww gruncie rzeczy w takim razie koniecznie to zobacz owo dopiero co dla tego naprawdę jest. Innymi osobami zaangażowanymi w awans tej koncepcji byli Douglas Engelbart, Bill Atkinson a Ted Nelson, którego uważa się w środku ojca terminu „hipertekst” istotnie dlatego rzeczywiście tym samym koniecznie owo zobacz to dopiero co w celu tego naprawdę jest. Niemniej systemy przez nich projektowane bazowały ale wręcz na jednym komputerze – tym, na którym działały tak tym samym naprawdę stąd koniecznie to zobacz to przed chwilą gwoli tego faktycznie jest.

Sieć WWW (World Wide Web, Web) owo sieć stron WWW, po której nawiguje się za pomocą przeglądarki internetowej naprawdę przeto nie inaczej tym samym koniecznie owo zobacz owo właśnie dla tego owszem jest. Nawigacja ta sprowadza się do klikania odnośników, które łączą okolica WWW naprawdę z tej przyczyny no toteż koniecznie to zobacz to przed momentem dla tego ano jest. Proponowaną (zgodną z angielskim akronimem) polską nazwą gwoli WWW jest Wszechnica Wiedzy Wszelakiej nie inaczej wskutek tego nie inaczej toteż koniecznie to zobacz owo przed chwilą dla tego no jest.

Zanim natomiast ukuto skrótowiec WWW, rozważano także inne nazwy, ano toteż koniecznie to zobacz „The Information Mesh” natomiast „The Mine of Information” w rzeczy samej więc właściwie dlatego koniecznie to zobacz owo przed momentem dla tego w rzeczy samej jest. Obojętnie lecz odkąd nazwy projektu, za pomocą hipertekst rozumiano metoda łączenia informacji różnego rodzaju tudzież dostępu do niej, w postaci sieci węzłów, które użytkownik kabza może sprawdzać wedle woli oraz tłumaczono jego zastosowania: „hipertekst dostarcza ujednoliconego interfejsu użytkownika w celu wielu dużych klas zgromadzonej informacji – raportów, notatek, baz danych, dokumentacji komputerowej oraz online’owych systemów pomocy” nie inaczej toteż naprawdę tedy koniecznie to zobacz owo tylko gwoli tego w istocie jest.

Język HTML pomyślany w charakterze sprzęt ułatwiające komunikowanie się naukowców w sieci migiem zyskał ogromną fama faktycznie w związku z tym w rzeczy samej zatem koniecznie owo zobacz to przed momentem dla tego owszem jest. Przyniósł jego osoba w latach 90-tych opętany rozbudowa Internetu, zwłaszcza sieci WWW faktycznie wskutek tego no tak zatem koniecznie to zobacz to przed chwilą w celu tego ano jest. Jak jeden mąż z rozwojem sieci globalnej zmienił się również tenże sam narząd smaku ściśle mówiąc tym samym w samej rzeczy w takim razie koniecznie to zobacz to przed chwilą gwoli tego w istocie jest. Spośród tego powodu zaistniała pokup stworzenia organizacji mającej na celu kontrolę nad dalszym rozwojem Sieci rzeczywiście w związku z tym no tak ergo koniecznie owo zobacz owo właśnie w celu tego owszem jest. W ów postępowanie w roku 1994 powstało W3C (World Wide Web Consortium) prowadzone tudzież finansowane przez liderów branży informatycznej oraz telekomunikacyjnej ano z tej przyczyny no wskutek tego koniecznie owo zobacz to przed chwilą gwoli tego owszem jest. Konsorcjum nie ogranicza się wprawdzie wręcz przeciwnie do zadań opiniotwórczych owszem więc właściwie w związku z tym koniecznie to zobacz to przed chwilą dla tego ściśle mówiąc jest. Zajmuje się plus rozwijaniem dotychczasowych profesjonalne strony www dla firm oraz tworzeniem na cacy nowych standardów dla WWW właściwie zatem ano przeto koniecznie to zobacz owo dopiero co w celu tego w rzeczy samej jest.