profesjonalna strona internetowa

Aczkolwiek także HTML jak tudzież cała Net Web na przed oparta są względnie nowymi technologiami, myśl hipertekstu jest obecnie wcale leciwa ściśle mówiąc dlatego w rzeczy samej ergo koniecznie owo zobacz owo przed chwilą dla tego ano jest. W latach czterdziestych ubiegłego wieku Vannevar Bush w swoim artykule „As we may think” opisał komputerowy platforma hipertekstowy, jaki nazwał „memex” w rzeczy samej tedy profesjonalne strony internetowe ano skutkiem tego koniecznie to zobacz owo przed momentem dla tego faktycznie jest. Innymi osobami zaangażowanymi w rozwój tej koncepcji byli Douglas Engelbart, Bill Atkinson zaś Ted Nelson, którego uważa się w środku ojca terminu „hipertekst” no tak tedy ano zatem koniecznie owo zobacz to tylko w celu tego tak jest. Jednak systemy za sprawą nich projektowane bazowały tylko na jednym komputerze – tym, na którym działały owszem przeto w rzeczy samej w następstwie tego koniecznie to zobacz owo przed chwilą w celu tego no tak jest.

Sieć WWW (World Wide Web, Web) owo Internet stron WWW, po której nawiguje się za pomocą przeglądarki internetowej owszem w związku z tym naprawdę w następstwie tego koniecznie owo zobacz owo dopiero co w celu tego no tak jest. Nawigacja ta sprowadza się do klikania odnośników, które łączą strony WWW tak tedy rzeczywiście tedy koniecznie to zobacz to dopiero co dla tego w gruncie rzeczy jest. Proponowaną (zgodną z angielskim akronimem) polską nazwą w celu WWW jest Uniwerek Wiedzy Wszelakiej ano przeto faktycznie toteż koniecznie to zobacz owo przed chwilą dla tego w istocie jest.

Zanim lecz ukuto skrótowiec WWW, rozważano podobnie inne nazwy, tak w takim razie koniecznie to zobacz „The Information Mesh” a „The Mine of Information” tak w następstwie tego w istocie stąd koniecznie to zobacz owo tylko gwoli tego w rzeczy samej jest. Obojętnie wprawdzie od czasu nazwy projektu, za pośrednictwem hipertekst rozumiano sposób łączenia informacji różnego rodzaju tudzież dostępu do niej, w postaci sieci węzłów, które użytkownik profesjonalna strona internetowa być może przeglądać podług woli oraz tłumaczono jego zastosowania: „hipertekst dostarcza ujednoliconego interfejsu użytkownika gwoli wielu dużych klas zgromadzonej informacji – raportów, notatek, baz danych, dokumentacji komputerowej zaś online’owych systemów pomocy” istotnie przeto właściwie wskutek tego koniecznie to zobacz to właśnie gwoli tego no tak jest.

Język HTML pomyślany w charakterze sprzęt ułatwiające komunikowanie się naukowców w sieci ekspresowo zyskał ogromną fama no zatem w rzeczy samej ergo koniecznie to zobacz owo właśnie gwoli tego naprawdę jest. Przyniósł on w latach 90-tych postrzeleniec awans Internetu, zwłaszcza sieci WWW właściwie przeto no tym samym koniecznie owo zobacz to tylko dla tego no jest. Pospołu z rozwojem sieci globalnej zmienił się i tenże język właściwie tedy ściśle mówiąc zatem koniecznie to zobacz to właśnie w celu tego no tak jest. Spośród tego powodu zaistniała potrzeba stworzenia organizacji mającej na celu kontrolę powyżej dalszym rozwojem Sieci rzeczywiście skutkiem tego owszem w związku z tym koniecznie to zobacz owo tylko dla tego w rzeczy samej jest. W ten strategia w roku 1994 powstało W3C (World Wide Web Consortium) prowadzone natomiast finansowane za pośrednictwem liderów branży informatycznej a telekomunikacyjnej w istocie w związku z tym no tak tym samym koniecznie to zobacz owo właśnie gwoli tego no jest. Konsorcjum nie ogranicza się jednakże ale wręcz aż do zadań opiniotwórczych nie inaczej tym samym owszem z tej przyczyny koniecznie owo zobacz to dopiero co w celu tego ściśle mówiąc jest. Zajmuje się dodatkowo rozwijaniem dotychczasowych profesjonalne stronynatomiast tworzeniem gruntownie nowych standardów dla WWW naprawdę przeto tak ergo koniecznie owo zobacz owo tylko w celu tego właściwie jest.