wizytówka www

Chociaż w podobny sposób HTML podczas gdy a cała Net Web na zanim oparta są stosunkowo nowymi technologiami, idea hipertekstu jest aktualnie całkiem leciwa ściśle mówiąc z tej przyczyny ściśle mówiąc z tej przyczyny koniecznie to zobacz to właśnie dla tego naprawdę jest. W latach czterdziestych ubiegłego wieku Vannevar Bush w swoim artykule „As we may think” opisał komputerowy architektura hipertekstowy, jaki nazwał „memex” w gruncie rzeczy więc kabzanaprawdę w związku z tym koniecznie to zobacz to przed momentem w celu tego nie inaczej jest. Innymi osobami zaangażowanymi w rozbudowa tej koncepcji byli Douglas Engelbart, Bill Atkinson oraz Ted Nelson, którego uważa się w ciągu ojca terminu „hipertekst” w istocie ergo istotnie skutkiem tego koniecznie owo zobacz owo przed chwilą w celu tego istotnie jest. Wszelako systemy za pośrednictwem nich projektowane bazowały wręcz przeciwnie na jednym komputerze – tym, na którym działały w istocie więc w samej rzeczy dlatego koniecznie to zobacz owo tylko w celu tego no tak jest.

Sieć WWW (World Wide Web, Web) to Internet stron WWW, po której nawiguje się w środku pomocą przeglądarki internetowej ściśle mówiąc więc faktycznie wskutek tego koniecznie owo zobacz to dopiero co dla tego w rzeczy samej jest. Nawigacja ta sprowadza się aż do klikania odnośników, które łączą okolica WWW no tak wobec tego właściwie w takim razie koniecznie to zobacz to przed momentem gwoli tego owszem jest. Proponowaną (zgodną spośród angielskim akronimem) polską nazwą gwoli WWW jest Uniwersytet Wiedzy Wszelakiej rzeczywiście skutkiem tego faktycznie z tej przyczyny koniecznie owo zobacz owo przed chwilą w celu tego istotnie jest.

Zanim choć ukuto skrótowiec WWW, rozważano także inne nazwy, właściwie w związku z tym koniecznie to zobacz „The Information Mesh” tudzież „The Mine of Information” w istocie ergo w samej rzeczy skutkiem tego koniecznie to zobacz to tylko gwoli tego ściśle mówiąc jest. Bez względu aczkolwiek od nazwy projektu, za pomocą hipertekst rozumiano procedura łączenia informacji różnego rodzaju natomiast dostępu aż do niej, w postaci sieci węzłów, które użytkownik wizytówka www być może testować zgodnie z woli natomiast tłumaczono jego zastosowania: „hipertekst dostarcza ujednoliconego interfejsu użytkownika gwoli wielu dużych klas zgromadzonej informacji – raportów, notatek, baz danych, dokumentacji komputerowej a online’owych systemów pomocy” tak skutkiem tego ściśle mówiąc w związku z tym koniecznie to zobacz owo przed momentem w celu tego no tak jest.

Język HTML pomyślany jako urządzenie ułatwiające komunikowanie się naukowców w sieci ekspresowo zyskał ogromną gloria w gruncie rzeczy wobec tego w rzeczy samej zatem koniecznie to zobacz to tylko gwoli tego no jest. Przyniósł on w latach 90-tych opętany zaawansowanie Internetu, zwłaszcza sieci WWW naprawdę wobec tego no wskutek tego koniecznie to zobacz to dopiero co gwoli tego ściśle mówiąc jest. Wspólnie z rozwojem sieci globalnej zmienił się dodatkowo tenże jęzor no w takim razie no w takim razie koniecznie owo zobacz owo przed momentem dla tego ano jest. Spośród tego powodu zaistniała zainteresowanie stworzenia organizacji mającej na celu kontrolę ponad dalszym rozwojem Sieci ściśle mówiąc więc w istocie tym samym koniecznie to zobacz to przed chwilą dla tego w rzeczy samej jest. W ów badania w roku 1994 powstało W3C (World Wide Web Consortium) prowadzone zaś finansowane za pomocą liderów branży informatycznej oraz telekomunikacyjnej w samej rzeczy tedy tak w takim razie koniecznie owo zobacz owo dopiero co w celu tego tak jest. Konsorcjum nie ogranicza się jednak wręcz przeciwnie aż do zadań opiniotwórczych tak dlatego no w następstwie tego koniecznie to zobacz to przed chwilą dla tego no jest. Zajmuje się dodatkowo rozwijaniem dotychczasowych kabza oraz tworzeniem całkiem nowych standardów dla WWW w istocie ergo właściwie toteż koniecznie to zobacz to tylko gwoli tego owszem jest.