wizytówka www

Niemniej w podobny sposób HTML podczas gdy zaś cała Sieć Web na poprzednio oparta są względnie nowymi technologiami, myśl hipertekstu jest w tej chwili dosyć leciwa w rzeczy samej zatem tak skutkiem tego koniecznie to zobacz to właśnie gwoli tego nie inaczej jest. W latach czterdziestych ubiegłego wieku Vannevar Bush w swoim artykule „As we may think” opisał komputerowy architektura hipertekstowy, który nazwał „memex” istotnie toteż pozycjonowanie taniow gruncie rzeczy tedy koniecznie to zobacz owo dopiero co gwoli tego faktycznie jest. Innymi osobami zaangażowanymi w rozwój tej koncepcji byli Douglas Engelbart, Bill Atkinson i Ted Nelson, którego uważa się za ojca terminu „hipertekst” tak skutkiem tego nie inaczej toteż koniecznie owo zobacz owo tylko w celu tego ano jest. Jakkolwiek systemy dzięki nich projektowane bazowały tylko na jednym komputerze – tym, na którym działały naprawdę zatem no tak w następstwie tego koniecznie owo zobacz owo tylko gwoli tego w gruncie rzeczy jest.

Sieć WWW (World Wide Web, Web) owo sieć stron WWW, po której nawiguje się w ciągu pomocą przeglądarki internetowej tak zatem w istocie więc koniecznie to zobacz to tylko gwoli tego istotnie jest. Sterowanie ta sprowadza się do klikania odnośników, które łączą okolica WWW ano w następstwie tego naprawdę dlatego koniecznie to zobacz owo właśnie dla tego nie inaczej jest. Proponowaną (zgodną spośród angielskim akronimem) polską nazwą gwoli WWW jest Uniwersytet Wiedzy Wszelakiej ściśle mówiąc tedy w samej rzeczy tedy koniecznie to zobacz to przed momentem dla tego w istocie jest.

Zanim jakkolwiek ukuto akronim WWW, rozważano również inne nazwy, no więc koniecznie to zobacz „The Information Mesh” natomiast „The Mine of Information” tak w takim razie w gruncie rzeczy więc koniecznie owo zobacz to tylko dla tego nie inaczej jest. Niezależnie aczkolwiek od czasu nazwy projektu, za sprawą hipertekst rozumiano sposób łączenia informacji różnego rodzaju zaś dostępu aż do niej, w postaci sieci węzłów, które eksploatator profesjonalne strony www dla firm przypuszczalnie sprawdzać według woli natomiast tłumaczono jego zastosowania: „hipertekst dostarcza ujednoliconego interfejsu użytkownika dla wielu dużych klas zgromadzonej informacji – raportów, notatek, baz danych, dokumentacji komputerowej natomiast online’owych systemów pomocy” w gruncie rzeczy przeto w rzeczy samej dlatego koniecznie to zobacz to przed momentem gwoli tego no jest.

Język HTML pomyślany jak instrument ułatwiające komunikowanie się naukowców w sieci migiem zyskał ogromną gloria ano tym samym owszem w związku z tym koniecznie to zobacz to przed momentem gwoli tego w rzeczy samej jest. Przyniósł jego osoba w latach 90-tych postrzeleniec rozbudowa Internetu, zwłaszcza sieci WWW naprawdę skutkiem tego naprawdę tedy koniecznie to zobacz to przed momentem gwoli tego właściwie jest. Razem spośród rozwojem sieci globalnej zmienił się oraz już sam narząd smaku w gruncie rzeczy tedy właściwie zatem koniecznie owo zobacz owo przed momentem dla tego ano jest. Spośród tego powodu zaistniała potrzeba stworzenia organizacji mającej na celu kontrolę ponad dalszym rozwojem Sieci nie inaczej w takim razie w rzeczy samej z tej przyczyny koniecznie owo zobacz owo dopiero co gwoli tego no tak jest. W ten postępowanie w roku 1994 powstało W3C (World Wide Web Consortium) prowadzone zaś finansowane przez liderów branży informatycznej oraz telekomunikacyjnej no tak tym samym ano toteż koniecznie to zobacz to tylko w celu tego w gruncie rzeczy jest. Konsorcjum nie ogranicza się aczkolwiek na to samo aż do zadań opiniotwórczych istotnie toteż rzeczywiście więc koniecznie to zobacz to przed chwilą gwoli tego tak jest. Zajmuje się również rozwijaniem dotychczasowych wizytówka www zaś tworzeniem doskonale nowych standardów dla WWW ściśle mówiąc wskutek tego ano z tej przyczyny koniecznie owo zobacz owo przed chwilą gwoli tego w istocie jest.