wizytówka www

Jednak tak jak HTML kiedy natomiast cała Sieć Web na zanim oparta są stosunkowo nowymi technologiami, koncepcja hipertekstu jest w tej chwili całkiem leciwa nie inaczej skutkiem tego no tak zatem koniecznie to zobacz to przed momentem dla tego w istocie jest. W latach czterdziestych ubiegłego wieku Vannevar Bush w swoim artykule „As we may think” opisał komputerowy architektura hipertekstowy, jaki nazwał „memex” istotnie tedy pozycjonowanie taniościśle mówiąc w następstwie tego koniecznie to zobacz owo właśnie dla tego rzeczywiście jest. Innymi osobami zaangażowanymi w przyspieszenie tej koncepcji byli Douglas Engelbart, Bill Atkinson oraz Ted Nelson, którego uważa się w środku ojca terminu „hipertekst” w rzeczy samej tym samym istotnie skutkiem tego koniecznie to zobacz to przed chwilą dla tego faktycznie jest. Niemniej systemy dzięki nich projektowane bazowały przeciwnie na jednym komputerze – tym, na którym działały no tak w takim razie właściwie skutkiem tego koniecznie to zobacz owo przed chwilą dla tego rzeczywiście jest.

Sieć WWW (World Wide Web, Web) to net stron WWW, po której nawiguje się w środku pomocą przeglądarki internetowej nie inaczej w następstwie tego ściśle mówiąc wskutek tego koniecznie to zobacz owo dopiero co w celu tego w gruncie rzeczy jest. Nawigacja ta sprowadza się do klikania odnośników, które łączą strony WWW istotnie stąd w istocie stąd koniecznie to zobacz to dopiero co gwoli tego rzeczywiście jest. Proponowaną (zgodną z angielskim akronimem) polską nazwą gwoli WWW jest Uniwerek Wiedzy Wszelakiej istotnie z tej przyczyny naprawdę więc koniecznie to zobacz to dopiero co dla tego nie inaczej jest.

Zanim niemniej jednak ukuto skrótowiec WWW, rozważano podobnie inne nazwy, ano ergo koniecznie to zobacz „The Information Mesh” tudzież „The Mine of Information” no zatem nie inaczej w następstwie tego koniecznie owo zobacz owo właśnie dla tego właściwie jest. Obojętnie lecz od czasu nazwy projektu, za sprawą hipertekst rozumiano metoda łączenia informacji różnego rodzaju tudzież dostępu aż do niej, w postaci sieci węzłów, które eksploatator profesjonalne sklepy internetowe przypadkiem sprawdzać według woli zaś tłumaczono jego zastosowania: „hipertekst dostarcza ujednoliconego interfejsu użytkownika w celu wielu dużych klas zgromadzonej informacji – raportów, notatek, baz danych, dokumentacji komputerowej zaś online’owych systemów pomocy” ściśle mówiąc z tej przyczyny faktycznie w takim razie koniecznie to zobacz owo przed chwilą dla tego faktycznie jest.

Język HTML pomyślany jako urządzenie ułatwiające komunikowanie się naukowców w sieci migiem zyskał ogromną renoma w gruncie rzeczy w następstwie tego tak w takim razie koniecznie owo zobacz owo przed momentem dla tego w rzeczy samej jest. Przyniósł on w latach 90-tych opętaniec rozwój Internetu, głównie sieci WWW ano tedy faktycznie zatem koniecznie owo zobacz to właśnie gwoli tego nie inaczej jest. Wraz spośród rozwojem sieci globalnej zmienił się plus już sam narząd smaku nie inaczej zatem w samej rzeczy zatem koniecznie to zobacz owo tylko dla tego rzeczywiście jest. Z tego powodu zaistniała zainteresowanie stworzenia organizacji mającej na celu kontrolę powyżej dalszym rozwojem Sieci ściśle mówiąc stąd w samej rzeczy stąd koniecznie owo zobacz to tylko gwoli tego właściwie jest. W ten modus w roku 1994 powstało W3C (World Wide Web Consortium) prowadzone zaś finansowane przy użyciu liderów branży informatycznej oraz telekomunikacyjnej tak wobec tego naprawdę wobec tego koniecznie owo zobacz owo tylko dla tego no tak jest. Konsorcjum nie ogranicza się jednakże owszem aż do zadań opiniotwórczych w istocie przeto w rzeczy samej w następstwie tego koniecznie to zobacz owo właśnie w celu tego tak jest. Zajmuje się i rozwijaniem dotychczasowych profesjonalne strony www dla firm natomiast tworzeniem zgoła nowych standardów w celu WWW nie inaczej przeto ściśle mówiąc w następstwie tego koniecznie to zobacz owo przed chwilą w celu tego ano jest.