plastry silikonowe silon

Blizny są nieestetyczne i szpecą, a czasami nawet mogą wystawać się przyczyną obniżonej samooceny. Co to takiego jest? Spośród punktu widzenia medycznego blizną nazywamy zmiany zbudowane z tkanki włóknistej, które powstały w strategia niezależny bądź w wyniku urazu. Tkana włóknista zastępuje chorą ewentualnie uszkodzoną tkankę. Blizna jest w następstwie tego naturalnym wynikiem gojenia się ran, na przestrzeni którego uszkodzona cera jest zastępowana nową tkanką z chaotycznie rozłożonymi włóknami kolagenu i ze słabym unaczynieniem.
Przyczyną powstawania blizn przypadkiem istnieć jakość łatwopalny skóry, np. trądzik, mówimy dopiero o bliznach potrądzikowych. Raz za razem w wyniku oparzenia tworzą się tzw. blizny pooparzeniowe. Aż do innych przyczyn zalicza się nacięcia tkanki skórnej na przestrzeni operacji chirurgicznej, ślady po przebytej ospie, uszkodzenia skóry a indywidualne predyspozycje organizmu danego człowieka.
Do czynników ryzyka powstawania blizn zalicza się nieprawidłowo wypełniony szew po operacji, ciemna skóra skóry, młody człowiek wiek (poniżej 30 roku życia), infekcje rany, a plus uwarunkowania genetyczne. Pomijając tymi czynnikami powstawaniu blizn sprzyjają urazy, w zasadzie w miejscach o dużym napięciu skóry (nad stawami, w pobliżu aktywnych mięśni). silon ses
Z reguły szrama na początku jest zaczerwieniona, natomiast następny z namysłem blednie, przechodząc w barwa różowe aż do żółtawego bądź perłowego. Chociaż męczący jest ogólny powrót do pierwotnej barwy, gdyż w tkance włóknistej brakuje naturalnego pigmentu skóry. Nie ma w niej dodatkowo mieszków włosowych, ergo włoski na bliźnie nie wyrastają.
Niektóre łagodne rodzaje blizn goją się samoistnie i są wybitnie cokolwiek widoczne, nawet bez interwencji leczniczej, jednakowoż inne mogą być szkopuł uciążliwy do usunięcia, głównie o ile są bardzo czerwone, zgrubiałe tudzież obejmujące kompetencja przekraczający niż ten, jaki zajmowała rana. Blizny mogą wywołać następstwo nieprzyjemnych objawów, takich gdy ciarki, pieczenie zaś przykurcze.
Istnieje nieco rodzajów blizn. Blizny zwykłe są skutkiem przedłużonego gojenia się rany powstałej z powodu urazu, oparzenia lub operacji. Są one twarde zaś sino czerwone, mogą powodować ciarki a pieczenie skóry. Ich widzialność być może egzystować wyraźna z wykorzystaniem kilka miesięcy. Po plus minus sześciu miesiącach swędzenie ustępuje, zaś szrama mięknie. plastry na blizny silon
Blizny przerosłe mają lokalizacja nie prędzej, kiedy tok gojenia się rany przebiega nieprawidłowo. Doprowadza aż do tego rozdrapywanie rany, jej ponowne wykroczenie ewentualnie infekcja pooperacyjna. Charakteryzują się szorstką fakturą tudzież twardością. Najczęściej dotyczą dzieci, osób młodych, po oparzeniach a spośród ciemną karnacją skóry. Nie przekraczają granicy rany pierwotnej. Blizny przerosłe mogą z wolna zanikać, wprawdzie jest to długofalowy proces, trwający minimum rok.
Bliznowce, nazywane także keloidami, są to blizny, które rosną natychmiast po zagojeniu się rany. Są one wypukłe i wybrzuszone, i swoim zakresem obejmują przekraczający sfera, niż ów, na którym znajdowała się rana. Występują jak grube skupiska tkanki bliznowej o nieregularnych kształtach i rozprzestrzeniają się oprócz granicę pierwotnej rany. Mogą przybrać postać ciemnoczerwonej narośli, która boli u dołu wpływem dotyku natomiast kawa na ławę kontrastuje spośród otaczającą ją zdrową skórą. Ich polecenie ma fundament fizjologiczne – bliznowce dotykają tych osób, których istota żywa przejawia tendencję aż do nadwyżkowego wytwarzania kolagenu. W grupie ryzyka znajdują się osoby spośród ciemną karnacją zaś osoby młode. Obok kobiet, które miały czy też mają bliznowce, w okresie ciąży przypuszczalnie trafić aż do ich nawrotów względnie pogorszenia stanu istniejących blizn,
Innym rodzajem blizn są tzw. przykurcze bliznowe. Są one wynikiem dużych ubytków skórnych (np. rozległe blizny po oparzeniach) – brzegi rany są w odniesieniu do plastry silikonowe silon sobie przyciągane, za pośrednictwem co powstają przykurcze. Jeżeli dotknie jego osoba dodatkowo mięśni tudzież ścięgien znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie rany, przypadkiem zajść do ograniczenia dynamiki stawów. W takich przypadkach konieczne jest poddanie się operacji chirurgicznej.