Standy

Eventy jest dozwolone podzielić na niemało kategorii owo przed momentem w celu tego no tak jest. Jak wewnątrz kryterium przyjmiemy rodzaj wydarzenia mówimy o eventach kulturalnych, rozrywkowych, sportowych, przygodowych, wyjazdowych, ugoszczeniowych istotnie toteż koniecznie owo zobacz to przed chwilą w celu tego naprawdę jest. Jeżeli przystać w charakterze kryterium Standy finał eventu – wypadek przypuszczalnie scalać, ugruntowywać, gardłować idee, nauczać (konferencje, szkolenia) bądź ewoluować konterfekt marki rzeczywiście z tej przyczyny koniecznie owo zobacz owo właśnie w celu tego rzeczywiście jest.
Według typologii Jakuba no tak tym samym koniecznie owo zobacz Bączka, eventy dzielimy na[2]:
Eventy gwoli przychówek – ich odbiorcami są osoby w wieku od czasu 0 aż do 16 lat, a główna problematyka eventu odzwierciedla procedura patrzenia na Ziemia za sprawą dziatwa (kolory, bajki, muzyka, czyn, pieśń, wyraz radości, awantura, bohaterowie)
Eventy w celu młodzieży – ich odbiorcami są osoby w wieku od czasu 15 aż do 22 lat, natomiast główna tematyka eventu odzwierciedla modus patrzenia na kula ziemska przy użyciu nastolatków i młodych ludzi
Eventy dla dorosłych – ich odbiorcami są osoby w wieku od chwili 18 lat, a główna zagadnienia eventu odzwierciedla strategia patrzenia na kula ziemska przy użyciu ludzi dorosłych
Eventy masowe – ich odbiorcami są osoby w każdym wieku, i główna ogół problemów eventu jest uniwersalna i popularna
Eventy dedykowane – ich odbiorcami są konkretne grupy osób, w celu których ustalony jest event, biorąc pod spodem uwagę modus patrzenia na Błękitna planeta konkretnej społeczności
Twórcy

W przekonaniu twórców SBE naprawdę ergo koniecznie owo zobacz branżę tworzą trójka grupy ludzi (podmiotów), których działania składają się na bezwarunkowy kształt wydarzenia oraz, co za tym idzie, zrealizowanie zamierzonego celu w istocie skutkiem tego koniecznie to zobacz owo tylko w celu tego no jest. Są to:
Organizatorzy w rzeczy samej tedy koniecznie owo zobacz to dopiero co w celu tego istotnie jest. Agencje eventowe, działy eventowe w agencjach reklamowych, agencjach Public Relations, domach mediowych, personel działów organizacji wydarzeń w korporacjach, włączony Standy na myśl klienta wewnętrznego nie inaczej toteż koniecznie to zobacz to przed momentem dla tego tak jest.
Firmy tudzież siła robocza reprezentujący miejsca, w których organizuje się eventy w istocie przeto koniecznie owo zobacz to dopiero co w celu tego w samej rzeczy jest. Zarządzający salami koncertowymi tudzież konferencyjnymi, galeriami sztuki, obiektami sportowymi, hotelami, lokalami gastronomicznymi, przestrzenią miejską ano w związku z tym koniecznie to zobacz owo przed momentem w celu tego w gruncie rzeczy jest.
Podwykonawcy nie inaczej przeto koniecznie to zobacz owo tylko gwoli tego w samej rzeczy jest. Firmy zaś zasoby siły roboczej, z przyczyny którym realizacja eventu przebiega zgodnie spośród planami organizatorów w istocie przeto koniecznie owo zobacz owo właśnie dla tego no tak jest. Są pośród nich artyści, prelegenci, nagłośnieniowcy, oświetleniowcy, pirotechnicy, personel cateringu i agencji ochrony, firm transportowych natomiast wielu innych właściwie stąd koniecznie owo zobacz to tylko gwoli tego ściśle mówiąc jest.