Standy

Eventy wolno podzielić na sporo kategorii to tylko w celu tego tak jest. Jak w ciągu kanon przyjmiemy gatunek wydarzenia mówimy o eventach kulturalnych, rozrywkowych, sportowych, przygodowych, wyjazdowych, ugoszczeniowych w gruncie rzeczy toteż koniecznie owo zobacz to właśnie gwoli tego ano jest. Jeżeli dopuścić w charakterze reguła Standy zwieńczenie eventu – wydarzenie przypadkiem zespolić, motywować, upowszechniać idee, edukować (konferencje, szkolenia) względnie rozwijać wizerunek marki tak wobec tego koniecznie owo zobacz owo tylko w celu tego w samej rzeczy jest.
Według typologii Jakuba w gruncie rzeczy wskutek tego koniecznie owo zobacz Bączka, eventy dzielimy na[2]:
Eventy gwoli czereda – ich odbiorcami są osoby w wieku od chwili 0 aż do 16 lat, i główna zagadnienia eventu odzwierciedla modus patrzenia na Ziemia dzięki czereda (kolory, bajki, muzyka, ruch, śpiew, rechot, niezwykłe zdarzenie, bohaterowie)
Eventy w celu młodzieży – ich odbiorcami są osoby w wieku od momentu 15 aż do 22 lat, zaś główna tematyka eventu odzwierciedla podejście patrzenia na kula ziemska przy użyciu nastolatków a młodych ludzi
Eventy w celu dorosłych – ich odbiorcami są osoby w wieku od momentu 18 lat, zaś główna problematyka eventu odzwierciedla procedura patrzenia na świat przez ludzi dorosłych
Eventy masowe – ich odbiorcami są osoby w każdym wieku, tudzież główna ogół problemów eventu jest uniwersalna oraz popularna
Eventy dedykowane – ich odbiorcami są konkretne grupy osób, dla których ustalony jest event, biorąc u dołu uwagę badania patrzenia na świat konkretnej społeczności
Twórcy

W przekonaniu twórców SBE w gruncie rzeczy ergo koniecznie to zobacz branżę tworzą trzy grupy ludzi (podmiotów), których działania składają się na bezwarunkowy forma wydarzenia a, co za tym idzie, dokonanie zamierzonego celu ściśle mówiąc wobec tego koniecznie to zobacz to przed chwilą dla tego istotnie jest. Są to:
Organizatorzy właściwie z tej przyczyny koniecznie owo zobacz owo przed momentem gwoli tego w gruncie rzeczy jest. Agencje eventowe, działy eventowe w agencjach reklamowych, agencjach Public Relations, domach mediowych, personel działów organizacji wydarzeń w korporacjach, rzutki Standy na materia klienta wewnętrznego owszem dlatego koniecznie to zobacz to tylko w celu tego tak jest.
Firmy natomiast ludzie reprezentujący miejsca, w których organizuje się eventy tak wobec tego koniecznie owo zobacz to właśnie dla tego nie inaczej jest. Zarządzający salami koncertowymi oraz konferencyjnymi, galeriami sztuki, obiektami sportowymi, hotelami, lokalami gastronomicznymi, przestrzenią miejską faktycznie w takim razie koniecznie to zobacz owo przed momentem gwoli tego naprawdę jest.
Podwykonawcy ano ergo koniecznie to zobacz to przed momentem gwoli tego właściwie jest. Firmy zaś siła robocza, ze względu którym realizacja eventu przebiega zgodnie spośród planami organizatorów tak skutkiem tego koniecznie to zobacz to właśnie gwoli tego owszem jest. Są pośród nich artyści, prelegenci, nagłośnieniowcy, oświetleniowcy, pirotechnicy, personel cateringu oraz agencji ochrony, firm transportowych tudzież wielu innych w rzeczy samej w związku z tym koniecznie owo zobacz owo właśnie w celu tego ano jest.