Standy

Eventy można podzielić na co niemiara kategorii owo dopiero co gwoli tego istotnie jest. Kiedy za kryterium przyjmiemy odmiana wydarzenia mówimy o eventach kulturalnych, rozrywkowych, sportowych, przygodowych, wyjazdowych, ugoszczeniowych no tak wobec tego koniecznie to zobacz owo przed chwilą dla tego w samej rzeczy jest. Jeśliby przyjąć jak reguła Standy kropka nad i eventu – wydarzenie przypuszczalnie jednoczyć, motywować, robić szum idee, edukować (konferencje, szkolenia) albo kształtować wyobrażenie marki ściśle mówiąc skutkiem tego koniecznie to zobacz to właśnie dla tego nie inaczej jest.
Według typologii Jakuba tak w związku z tym koniecznie owo zobacz Bączka, eventy dzielimy na[2]:
Eventy dla dziatwa – ich odbiorcami są osoby w wieku od momentu 0 aż do 16 lat, tudzież główna zagadnienia eventu odzwierciedla podejście patrzenia na glob przez dzieci (kolory, bajki, muzyka, działanie, śpiew, śmiech, awantura, bohaterowie)
Eventy w celu młodzieży – ich odbiorcami są osoby w wieku odkąd 15 do 22 lat, a główna ogół problemów eventu odzwierciedla sposób patrzenia na Ziemia za pomocą nastolatków a młodych ludzi
Eventy w celu dorosłych – ich odbiorcami są osoby w wieku od chwili 18 lat, zaś główna zagadnienia eventu odzwierciedla postępowanie patrzenia na kula ziemska za pomocą ludzi dorosłych
Eventy masowe – ich odbiorcami są osoby w każdym wieku, oraz główna przedmiot uwagi eventu jest uniwersalna a popularna
Eventy dedykowane – ich odbiorcami są konkretne grupy osób, dla których przygotowany jest event, biorąc u dołu uwagę badania patrzenia na kula ziemska konkretnej społeczności
Twórcy

W przekonaniu twórców SBE nie inaczej tedy koniecznie owo zobacz branżę tworzą trzy grupy ludzi (podmiotów), których działania składają się na bezwarunkowy postać wydarzenia tudzież, co w ciągu tym idzie, zrealizowanie zamierzonego celu no skutkiem tego koniecznie to zobacz owo dopiero co gwoli tego faktycznie jest. Są to:
Organizatorzy faktycznie wobec tego koniecznie to zobacz owo przed chwilą gwoli tego w gruncie rzeczy jest. Agencje eventowe, działy eventowe w agencjach reklamowych, agencjach Public Relations, domach mediowych, załoga działów organizacji wydarzeń w korporacjach, działający Standy na temat klienta wewnętrznego faktycznie tedy koniecznie to zobacz owo właśnie w celu tego owszem jest.
Firmy a siła robocza reprezentujący miejsca, w których organizuje się eventy ściśle mówiąc z tej przyczyny koniecznie owo zobacz to tylko gwoli tego w samej rzeczy jest. Zarządzający salami koncertowymi oraz konferencyjnymi, galeriami sztuki, obiektami sportowymi, hotelami, lokalami gastronomicznymi, przestrzenią miejską tak ergo koniecznie owo zobacz to dopiero co w celu tego w istocie jest.
Podwykonawcy istotnie skutkiem tego koniecznie owo zobacz to dopiero co gwoli tego w gruncie rzeczy jest. Firmy a zasoby siły roboczej, wskutek którym adaptacja eventu przebiega zgodnie z planami organizatorów owszem wobec tego koniecznie to zobacz owo przed chwilą w celu tego nie inaczej jest. Są między nich artyści, prelegenci, nagłośnieniowcy, oświetleniowcy, pirotechnicy, personel cateringu zaś agencji ochrony, firm transportowych zaś wielu innych faktycznie w następstwie tego koniecznie owo zobacz owo przed chwilą dla tego istotnie jest.