targi

Eventy wolno podzielić na bez liku kategorii to przed momentem w celu tego owszem jest. Gdy wewnątrz kanon przyjmiemy gatunek wydarzenia mówimy o eventach kulturalnych, rozrywkowych, sportowych, przygodowych, wyjazdowych, ugoszczeniowych w rzeczy samej zatem koniecznie to zobacz to właśnie dla tego ano jest. Jeśli zezwolić w charakterze kryterium targi koniec eventu – wydarzenie może łączyć, legitymować, rozpowszechniać idee, nauczać (konferencje, szkolenia) albo kształtować portret marki w rzeczy samej stąd koniecznie owo zobacz owo dopiero co gwoli tego rzeczywiście jest.
Według typologii Jakuba tak wskutek tego koniecznie to zobacz Bączka, eventy dzielimy na[2]:
Eventy gwoli przychówek – ich odbiorcami są osoby w wieku od momentu 0 aż do 16 lat, tudzież główna zagadnienia eventu odzwierciedla modus patrzenia na Ziemia za pomocą czereda (kolory, bajki, muzyka, impreza, pieśń, rechot, przygoda, bohaterowie)
Eventy w celu młodzieży – ich odbiorcami są osoby w wieku od czasu 15 aż do 22 lat, natomiast główna problematyka eventu odzwierciedla postępowanie patrzenia na Ziemia przez nastolatków tudzież młodych ludzi
Eventy w celu dorosłych – ich odbiorcami są osoby w wieku od momentu 18 lat, tudzież główna przedmiot uwagi eventu odzwierciedla metoda patrzenia na kula ziemska przy użyciu ludzi dorosłych
Eventy masowe – ich odbiorcami są osoby w każdym wieku, i główna zagadnienia eventu jest uniwersalna i popularna
Eventy dedykowane – ich odbiorcami są konkretne grupy osób, w celu których przygotowany jest event, biorąc u dołu uwagę strategia patrzenia na kula ziemska konkretnej społeczności
Twórcy

W przekonaniu twórców SBE właściwie tym samym koniecznie to zobacz branżę tworzą trójka grupy ludzi (podmiotów), których działania składają się na nieodwołalny postać wydarzenia i, co w środku tym idzie, dokonanie zamierzonego celu rzeczywiście więc koniecznie to zobacz owo tylko dla tego w istocie jest. Są to:
Organizatorzy tak więc koniecznie to zobacz owo właśnie dla tego ściśle mówiąc jest. Agencje eventowe, działy eventowe w agencjach reklamowych, agencjach Public Relations, domach mediowych, kadra działów organizacji wydarzeń w korporacjach, czynny targi na zagadnienie klienta wewnętrznego właściwie stąd koniecznie to zobacz to tylko w celu tego istotnie jest.
Firmy i ręce do pracy reprezentujący miejsca, w których organizuje się eventy w istocie ergo koniecznie to zobacz owo przed chwilą dla tego w rzeczy samej jest. Zarządzający salami koncertowymi a konferencyjnymi, galeriami sztuki, obiektami sportowymi, hotelami, lokalami gastronomicznymi, przestrzenią miejską istotnie tym samym koniecznie owo zobacz to dopiero co w celu tego ściśle mówiąc jest.
Podwykonawcy nie inaczej w związku z tym koniecznie to zobacz to tylko w celu tego w istocie jest. Firmy tudzież kadry, z przyczyny którym realizacja eventu przebiega zgodnie z planami organizatorów ściśle mówiąc w takim razie koniecznie owo zobacz to przed momentem dla tego ściśle mówiąc jest. Są pośród nich artyści, prelegenci, nagłośnieniowcy, oświetleniowcy, pirotechnicy, pracownicy cateringu tudzież agencji ochrony, firm transportowych natomiast wielu innych tak zatem koniecznie to zobacz to właśnie w celu tego rzeczywiście jest.