scenografia

http://formup.pl/uslugi Stent – niewielka „sprężynka”, przeważnie ze stali 316 LVM lub stopu chromowo-kobaltowego, umieszczana w środku naczynia krwionośnego w celu przywrócenia drożności naczynia. Gibkość zapewnia specjalna struktura z falistymi połączeniami zygzakowatych drucików stanowiących właściwe rusztowanie.

Zastosowanie stentu było przełomem w kardiologii interwencyjnej choroby niedokrwiennej serca. Chwilowo w Polsce nad 80% zabiegów angioplastyki wieńcowej przebiega z implantacją stentu (dane Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego). Zmiażdżycowane naczynie jest słabsze, a położenie wewnątrz niego stentu-rusztowania zabezpiecza przed „zapadnięciem” się osłabionych ścian.

Cewnik ukończony niewielkim balonem, na jaki nałożony jest stent, wprowadza się do tętnicy wieńcowej przez nakłucie tętnicy biodrowej, ramiennej czy też promieniowej. Balonik ten, niezależnie od utrzymywaniem stentu, umożliwia w tym samym czasie udrożnienie tętnicy, zgniatając blaszkę miażdżycową zwężającą jej blask. Pełny przebieg trwa mniej więcej 30 minut. Zabieg wykonuje się w pracowni radiologicznej, monitorując na bieżąco stan stentu w naczyniu wieńcowym. Jak stent zostanie nuże wprowadzony do docelowego fragmentu tętnicy rozpręża się karafka wprowadzając do niego ciecz izotoniczny. Od tego czasu usuwa się cewnik, pozostawiając tenże sam stent.

Jako że stent jest ciałem obcym w naczyniu krwionośnym, po jakimś czasie około niego dochodzi do tworzenia neointimy – tkanki nowotworzonej w wyniku drażnienia ściany naczynia za pośrednictwem kształty obce. Narastająca tkanka z wolna zawęża światło naczynia (tak zwana restenoza) aż na koniec doprowadza aż do całkowitego jego zamknięcia. Tak aby temu odradzić wprowadzono aż do leczenia stenty uwalniające substancje antyproliferacyjne, które zmniejszały groźba ponownego zamknięcia naczynia. Stenty te nazywane są stentami uwalniającymi leki – DES (drug eluting stent). Stosowanymi substancjami antyproliferacyjnymi są ewerolimus (EES) oraz paklitaksel (PES). Obecność substancji antyproliferacyjnej ma jednak i niekorzystne działania, jako że utrudnia epitelializację za sprawą co sprzyja późnej zakrzepicy w stencie.
http://formup.pl/kontakt
W 2006 po cios najwyższy zaprezentowano stenty uwalniające leki, które ulegając chociaż stopniowemu wchłanianiu (ADES Absorable Drug Eluting Stent), mają nie mieć tych niekorzystnych działań. Na Kongresie Amerykańskiego Towarzystwa Kardiologicznego w Nowym Orleanie w marcu 2007 przedstawiono wyniki strategia ABSORB oceniające wyniki kliniczne terapii z użyciem wchłanialnych stentów uwalniających ewerolimus. Podstawa stentu był ziszczony z polimeru na bazie kwasu mlekowego. W 2011 roku, firma Abbott otrzymała oficjalna zgoda na używanie stentów („Absorb”) wchłanianych dzięki organizm w USA, po tym jak towar dostał oznaczenie CE w grudniu 2010 roku.

Stentowanie tętnic szyjnych a mózgowych jest metodą leczenia w ostrym niedokrwiennym udarze mózgu.
http://www.formup.pl W przeciwieństwie do kabaretu, stand-up opiera się z większym natężeniem na charyzmie wykonawcy zaś kontakcie spośród publicznością niż na dopracowaniu każdego wiersza przedstawienia zaś wartości artystycznej. Artyści stand-upowi wewnątrz najważniejszy finisz stawiają sobie rozbawienie publiczności, przywiązują mniejszą wagę do kwestii artystycznych (piosenek i dekoracji znanych spośród kabaretów).