fizjoterapia

http://fizjokoncept.pl/dla-pacjenta/informacje-o-schorzeniach Na górze jest 7 kręgów szyjnych (najmniejsze tudzież w największym stopniu ruchome, umożliwiają poruszanie głową w różnych kierunkach). Niżej znajduje się 12 kręgów piersiowych połączonych z 12 parami żeber: 10 par łączy się z mostkiem, tworząc klatkę piersiową osłaniającą ważne narządy tudzież zapewniającą swobodne oddychanie, potem 5 kręgów lędźwiowych (są one w największym stopniu obciążone, kiedy siedzimy względnie stoimy) a 5 zrośniętych kręgów tworzy kość krzyżową, która wespół spośród miednicą osłania pęcherz tudzież narządy układu rozrodczego. Na dole 4–5 zrośniętych kręgów tworzy gnat ogonową. Nie pełnią one żadnej funkcji, są pozostałością po przodkach.
Podczas gdy charakter jest odciążony, np. na przestrzeni leżenia na plecach, płyta międzykręgowy nasiąka podczas gdy gąbka. Gdy stoimy względnie siedzimy, oddaje płyn spośród powrotem na pozornie. Skutkiem tego o brzasku jesteśmy o 1 cm wyżsi aniżeli w porze wieczoru. Niższy postępy zaś obniżka sprężystości kręgosłupa tuż przy osób starszych tłumaczy się m.in. zmniejszoną zdolnością dysków do pobierania wody.
Jederman kręg dokonany jest spośród trzonu, łuku zaś 3 wyrostków: 2 poprzecznych zaś 1 kolczystego. Wyrostki poprzeczne sąsiadujących ze sobą kręgów tworzą stawy, pokryte chrząstką a wypełnione płynem maziowym, co zmniejsza tarcie oraz sprawia, iż powierzchnie stawowe ślizgają się pomyślnie, umożliwiając zginanie, rektyfikacja, ruchy boczne i skrętne całego kręgosłupa.
Kręgi poukładane pewien na drugim stanowią ochronny rura kostny w celu rdzenia kręgowego. Od niego otworami międzykręgowymi odchodzą ród nerwowe. Raz po raz w wyższym stopniu się rozgałęziają, tworząc Internet przewodzącą impulsy pośrodku mózgiem oraz resztą ciała. Nerwy w odcinku szyjnym odpowiadają wewnątrz ręce, w piersiowym za kadłub, w lędźwiowym w ciągu nogi.
Kręgi porozdzielane są krążkami międzykręgowymi, potocznie nazywanymi dyskami. Płyta jest wykonany z pierścienia włóknistego, jaki otacza jądro miażdżyste wypełnione galaretowatą substancją. Spełnia ono funkcję łożyska kulkowego, umożliwiającego ruchy pośrodku sąsiednimi kręgami. http://fizjokoncept.pl/nasi-lekarze
Dysk utrzymuje kręgi w odpowiednich odstępach, amortyzuje wstrząsy, przejmuje siłę nacisku tudzież rozkłada ją równomiernie na całą powierzchnię, kiedy siedzimy. Z powodu temu kręgi nie zderzają się tudzież nie miażdżą. http://www.fizjokoncept.pl Biodro trzaskające to przesuwanie się napiętego pasma powięziowego ponad występem kostnym krętarza padlina udowej. Inna jego tytuł owo biodro przeskakujące. Kulsza trzaskające oznacza, iż w konkretnych pozycjach kość biodrowa wydaje reprezentatywny, trzeszczący fonia. Z rzadka wywołuje smutek, częściej jest owo dyskomfort, lecz dolegliwości bólowe mogą pojawić się z niekiedy.